Tomáš Truchly pripravil na základe rozhovorov s niektorými z Vás step by step návod pre žiakov alebo rodičov, ak maju problém s inštaláciou Zoom. Nech sa páči.

Zahŕňa to prvotnú tortúru všetkých oznámení, ktoré na Vás vyskočia napríklad pri prvom pripojení z telefónu.

Zároveň pripravil aj návod pre učiteľov krok za krokom od registrácie cez pozvanie žiakov.

ĎAKUJEME!

12 comments on “ZOOM videokonferencie – návod

Jana Takácsová says:

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa dá niekde zaevidovať alebo zoom si stiahnuť ako učiteľ a tak v tomto čase pandémie, predlžiť zadarmo bezplatných 40 min. v komunikácii na ZOOM-e na dlhší čas ?

Kimberly Shepperson says:

je možné požiadať o neobmedzené časové priblíženie, ktoré ponúka bezplatne pre základné školy. Tento špeciál som dostala pre našu školu v Žiline. prihláška je v angličtine. Viac informácií nájdete v prepojenom článku

Materinka says:

Veľmi dobrý návod, idem na to:))

Terézia Bučková says:

Dobrý deň, pokúšala som si stiahnuť aplikáciu na Android, ale v google play takú aplikáciu nemám v ponuke. Urobila som niekde chybu?

Terézia Bučková says:

Hej, skúšala, …. keď kliknem na google play a dám hľadať aplikáciu….nenájde mi ju….napísala som presný názov, ale ponúka mi veľa iných ale nie túto konkrétnu. Tak ja neviem :).

Odpovedať

Dobry den, p. Truchly, potrebujem sa poradiť. Mám súkromné Tanečné štúdio a začala som tanečné nácviky on-line cez službu Zoom. Máme problém so zvukom : keď prehrávame hudbu, tancujeme, robíme rytmiku – potlesky a hovoríme navzájom. Zvuk aj pohyb je oneskorený minimálne o 3 sekundy a tak sa ťažko tancuje, nie je to presné a v rytme.
    Môžete mi poradiť ako to zlepšiť technicky, alebo aký program je vhodný na pohybové tanečné nácviky s hudbou. Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď. Kľudne mi zavolajte na mobil 0908/625281 – radšej riešim veci osobne telefonicky. Zdravím, Vierka

Tomas Tru says:

Dobry den. Ozvem sa.
      Ale v zasade ste nacali az vedecku disciplinu.
      Roky mame s kamaratmi temu, ci pride niekedy v buducnosti moment, aby si mohla zahrat kapela cez videokonferenciu a cez internet.
      Rytmika je problem, pretoze sa vsetci vidime a pocujeme s oneskorenim.
      A 3 sekundy je strasne vela. Ale na menej ako 0.5 sekundy sa technologicky neda dostat a to je tiez dost vela.

Jedine riesenie co mi napada, ze ak vy ukazujete, ako tancovat, tak si pustite hudbu u seba. A ze Vas deti uvidia ako tancujete podla hudby.

V hlasovych sluzbach a aj vo videokonferencii sa povazuje za limit maximum 250milisekund aby sa to podobalo ludskej konverzacii a nie rozpravaniu cez vysielacku.
      V dobrej videokonferencii by ste sa mali vediet aj “pohadat” 🙂

0.25 sekundy sa teda povazuje za maximalnu este idealnu prenosovu rychlost z jednej strany na druhu.
      Ale to znamena ,ze ak pustite hudbu (A ak nieco poviete… napriklad odpocitavate rytmus) tak prejde 0.25 sekundy , kym to dorazi na druhu stranu.
      A ak decka podla toho tancuju, tak prejde 0.25 sekundy kym to vy uvidite.
      Takze sme si vyrobili pol sekundovu latenciu (500ms) a to sme v idealnom svete.

V hudobnom svete.. poviem priklad.
      Ak si pripojite k pocitacu klavir cez MIDI ako klavesnicu ( cize zvuky vychadzaju z pocitaca z nejakeho programu a nie z klavira, klavir je akoby iba pocitacova klavesnica ktora prenasa udery) ,
      …..Tak v hudbe je limit 10 milisekund. Cize ak chcete hrat na klaviri.. tak zvuk z pocitaca nesmie mat opozdenie viac ako 0.01 stotina sekundy po stlaceni klavey na klaviri. Inac neviete hrat.
      A to je cez internet zatial nedosiahnutelne.

Ozvem sa. 🙂

matka Katka says:

Dobrý večer. Prosím je nejaká možnosť pre rodiča zablokovať otváranie internetu počas zoom, aby to dieťa malo znemožnené? Vopred ďakujem, Bondrová atarína.

alžbeta says:

Dobrý deň, prosím o pomoc, chcem nastaviť v zoome monitor na to, aby som videla žiakov, ale oni aby videli interaktívnu tabulu, čo im zdieľam. dakujem

Zanechať Komentár