Nájdi ten správny materiál:

Nájdete tu pre vzdelávanie našich detí  aktivity a pracovné listy.prezentácie a videoprednášky.rôzne filmy a e-kníhy.najmä tak potrebnú podporu k učeniu sa doma 😉

V adventných kalendároch, ktoré nie sú len o čokoláde, si často deti s rodičmi vyberajú na každý deň jeden dobrý skutok, ktorý môžu urobiť.

Urob niekomu radosť, poteš niekoho, obdaruj niekoho … sú skvelé výzvy, ktoré sú pre deti často „abstraktné“ – deti netušia, čo si pod nimi predstaviť. Ukázať im to a robiť dobro spolu s nimi, tak, aby sa stalo konkrétnym, je zasa náš rodičovský dar – dobrý skutok-každodennosť, ktorú už ani nevnímame. Ďakujeme Vám za to, že to robíte, aj keď vás nikto nevidí  .

A teda- dnes sa chceme podeliť o možnosť, ako všetky tieto „tri v jednom“ …urob niekomu radosť, poteš niekoho, obdaruj niekoho… viete spraviť spolu so svojimi deťmi. Naučiť deti tešiť sa z radosti iných je totiž veľký dar.

O čo ide?

Z nápadu jednej teenagerky vznikla vianočná pošta pre seniorov, cez ktorú každý rok tisíce dobrovoľníkov posielajú starkým v domovoch vianočné pozdravy. Pretože oni sú tí, ktorým začínajú Vianoce s prvým vianočný pozdravom, ktorý si vyložia na stolček ku posteli a ktorý je pre nich správou, že aj na nich ešte vždy niekto myslí.

Pošta funguje už šiesty rok a vždy bolo dosť ľudí aj pozdravov. Aj tento rok to tak vyzeralo. 1.12. chýbalo už len pár pozdravov (dobrovoľníkov), aby každý senior dostal ten svoj osobný pozdrav. Ľubka Noščáková tomu chcela pomôcť a tak išla s výzvou do televízie. A stal sa malý nečakaný zázrak- miesto pisateľov pošty sa prihlásilo sedem domovov dôchodcov, ktorých seniori by tiež potrebovali takýto jednoduchý dar- dostať pozdrav, poslaný poštou na ich meno, s odkazom, že aj im niekto praje požehnané sviatky a že na nich myslí…

Takže miesto pisateľov pribudlo 400 seniorov, ktorým zatiaľ nemá kto napísať. Myslíme tým osobne- tak, ako dostávali pozdravy, keď ešte žili doma. Viete, lebo vytvoriť a poslať ich ako škola v 7 obálkach by sme vedeli aj my, ale… Dostať pozdrav osobný, s pečiatkou z pošty, tak, ako v mladosti…

To je prosba a príležitosť pre Vás zároveň.

Ak ste ktokoľvek, kto by vedel aspoň jeden, dva, tri takéto pozdravy s deťmi, či bez nich, napísať a odoslať, zaregistrujte sa, prosím.  Video je z odovzdávania pošty v domove , aby ste si vedeli predstaviť radosť, ktorú urobíte. Všetky informácie sú pri registrácii na webe tu a hoci registrácia kvôli GDPR musí prejsť formulárom, ktorý vyzerá ako „nákupný“, je to „objednávka za 0€“, hoci každá podpora poteší:

https://pohodovo.sk/vianocna-posta-pozvanka/

Výzva: Spravme Vianoce neznámym starkým v domovoch.
Pošlime im ručne písaný pozdrav!
Pridajte sa aj vy k tohtoročným dobrovoľníkom a potešte starkých v domovoch.
Seniorom začínajú Vianoce prvým pozdravom na stolčeku. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí.

Do 10.12 sa môžu ešte registrovať jednotlivci na linku:

https://pohodovo.sk/vianocna-posta-pozvanka/

Ďakujeme.

O Autorovi

Manžel, otec, učiteľ a predseda správnej rady Nadácie EDUvolúcia

Kontakt na inštitúcie


Stránka ministerstva školstva:
https://www.ucimenadialku.sk/kontakt/
info@ucimenadialku.sk
Poradenské call centrum rezortu školstva

0800 138 033  (v pracovné dni  od 8:00 do 16:00)
————————————————

https://vudpap.sk/kontakty/
Pre rodičov, ich deti a pedagogických zamestnancov: koronavirus@vudpap.sk (nonstop)

Pre rodičov, ktorí akútne potrebujú podporu psychológa: 02 4488 1649 (pracovné dni od 9:30 do 14:30)

Bezplatná zelená VÚDPaP linka: 0800 864 883 (pracovné dni od 9:00-18:00)

Pre odbornú verejnosť – zamestnancov i riaditeľov CPPPaP a ČSPP: 0910 186 627 (pracovné dni od 9:00 do 17:00)

Zastavme násilie

https://www.zastavmenasilie.gov.sk/poradna/

Bezplatná NON-STOP linka: 0800 212 212

Ďalšie linky

LINKA DÔVERY NEZÁBUDKA (Liga za dusevne zdravie)

Tel: 0800 800 566

www.dusevnezdravie.sk


Andreas (iba v téme autizmus)

www.andreas.sk

Na telefóne +421 908 767 565 sme k dispozícii každý deň medzi 12:00 a 13:30


Dobrá Linka (Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením)

#dobrálinka


Linka detskej istoty (LDI) /nonstop/

116 111

http://www.ldi.sk/


Modrý anjel

www.modryanjel.sk

Inštitút psychoterapie a socioterapie

Telefón: 02/44 880 163

https://www.socioterapia.sk/kontakt/

Skúste aj…


Linka dôvery /nonstop/

055/ 622 2323

Linka pre ženy zažívajúce násilie v intímnych vzťahoch

0800 212 212

 

Linka nádeje /nonstop/

055/ 644 1155

 

Linka detskej dôvery

0907 401 749

(Každý pracovný deň od 14:00 do 20:00 hod.)

 

Sociálno-právna poradňa LDI/Ambulantné krízové stredisko LDI

0800 500 500

(Štvrtok a sobotu od 14:00 – 20:00 hod.)

 

Hore
V Blízkosti Offcanvas Bočný Panel