This item is not available. Browse the similar products in category: 1. stupeň

AUDIO/VIDEOHRAWEBKA
Added 28. marca 2020
Advert ID: 4715

Projekt Sheeplive (slovenský originál OVCE.sk) vznikol z iniciatívy eSlovensko o.z. ako súčasť projektov Zodpovedne.sk, Pomoc.sk a Stopline.sk. Projektovými partnermi sú ďalej Ministerstvo vnútra Slovenskej Republiky a Slovenský výbor pre Unicef. Hlavným cieľom projektu je detský animovaný seriál a medzinárodný internetový portál. Projekt sa zameriava na bezpečnosť detí a mládeže, najmä na riziká internetu, mobilov a nových technológií. Pre nižšiu vekovú kategóriu detí projekt pôsobí ako prevencia, mládeži vtipne nastavuje zrkadlo ich nevhodného správania sa a dospelých chce projekt poučiť.

Detský animovaný seriál sa vracia k tradíciám pôvodnej kreslenej tvorby pre deti a mládež v Česko-Slovensku. Rozprávky vznikli s finančnou podporou EÚ programu Bezpečný internet. Prvé 4 pilotné časti mali na Slovensku premiéru 8. októbra 2009 a zaoberajú sa témami:

Bez kožušteka (Zverejňovanie fotografií a videí z odhalenými časťami tela.)
Netancuj s vlkom (Zneužitie fotografií a videí.)
Zatajovaný kamarát (Nadväzovanie kontaktov za účelom sexuálneho zneužitia – Grooming.)
Biele ovce (Diskriminácia a rasizmus na internete)
Ďalších 5 častí mali slovenskú premiéru 8. februára 2011. V spolupráci s Österreichisches Institut für angewandte Telekommunikation – ÖIAT (Rakúsko) a Univerza v Ljubljani (Slovinsko). Za podpory EÚ programu Základné práva a občianstvo. Projekt finančne podporil Audiovizuálny fond Slovenskej republiky.

Deväťdesiatdeväť (Reťazové listy šťastia?)
Ogrgeľ (Internet si vždy pamätá tvoje chyby z minulosti.)
Korunka krásy (Anorexia, recepty „krásy“ na internete.)
Pomsta (Virtuálne prenasledovanie – Cyberstalking.)
Hlásna trúba (Prezradenie údajov a majetkových pomerov – Phishing.)
V týchto dňoch majú premiéru 4 časti:

Fašiangová maska (Napodobňovanie mediálnych vzorov v nebezpečných scénach.)
Tisíc priateľov (Virtuálne priateľstvá.)
Druhý breh (Sociálna rovnosť.)
Ohňostroj (Nebezpečenstvo výroby a použitia výbušnín.)
V roku 2012 sa plánuje premiéra ďalších 8 častí. Rozprávky vzniknú s finančnou podporou EÚ programu Bezpečný internet.

Maškarný ples (Nikdy nevieš, kto je na druhej strane internetu alebo mobilu.)
Ruky hore (Vulgárny jazyk a gestá.)
Cudzí mobil (Rešpektujte súkromie svojho priateľa. Etiketa mobilnej komunikácie.)
Hrubokrk (Virtuálne prenasledovanie – Cyberbullying.)
Mobilmánia (Závislosť na mobile, etiketa mobilnej komunikácie.)
Darčeky (Nakupovanie cez internet. Nakupujte len to, na čo máte.)
Guľovačka (Natáčanie násilných a ponižujúcich scén – Happy slapping.)
Pomútené hlavy (Závislosť na počítačových hrách.)
Internetový portál sa spustil 8. októbra 2009 v slovenskej verzii a vo verzii pre národnostné menšiny žijúcich na Slovensku (maďarská, rómska). Postupne sa dopĺňal o poučný, hravý obsah a 8. februára 2011 sa rozšíril na medzinárodnú úroveň. Prvé multijazyčné verzie sú nemčina (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Luxemburg, Belgicko), slovinčina (Slovinsko), maďarčina (Slovensko, Maďarsko), rómčina (Slovensko, Maďarsko), posunkový jazyk (Slovensko), slovenčina s anglickými titulkami (Anglicko, Írsko, Cyprus, Malta). Portál je vytvorený aj pre zrakovo postihnutých občanov akceptuje vo svojich pravidlách aj iné znevýhodnené skupiny užívateľov (napr.: užívateľov s telesným postihnutím, užívateľov s alternatívnymi zobrazovacími zariadeniami).

Zdroj: OVCE.sk